menu

De plaats om elkaar te ontmoeten, te recreëren en samen te werken

Activiteit

BoekStartdag Waalre

  • Datum:
  • Tijd: uur - uur
  • Locatie: Bibliotheek

Ontdek hoe fijn het is om samen met je kindje met boekjes en taal bezig te zijn! Maak kennis met verschillende leuke activiteiten en kom een gratis BoekStartkoffertje ophalen in de bibliotheek.

Met je peuter, kleuter en zelfs baby kun je al heerlijk voorlezen. Jij bent de beste verhalenverteller! Samen een boekje lezen is niet alleen ontzettend gezellig, het is ook heel erg belangrijk voor de taalontwikkeling van je kindje. Kinderen die al op jonge leeftijd worden voorgelezen, hebben op latere leeftijd een grotere woordenschat én leren makkelijker zelf lezen.

BoekStartkoffertje

Tijdens de BoekStartdag zetten we de allerjongsten en hun (groot-)ouders extra in het zonnetje. Maak je kindje gratis lid en haal een BoekStartkoffertje op in de bibliotheek. In dit koffertje vind je leuke boekjes om samen te lezen. Speciaal voor deze dag krijg je nog een leuk extraatje bij het BoekStartkoffertje.

Workshop baby- en kindgebaren

Kindjes hebben meer te vertellen dan ze in woorden uit kunnen drukken. Marjolein Dekker, erkend baby- en kindgebarenspecialist, vertelt je alles over baby- en kindgebaren. Bijvoorbeeld waarom dit zo helpend is in de taalontwikkeling. Ook gaat ze in op de positieve effecten in het contact tussen volwassene en kind, en het verminderen van frustratie bij het kindje. Deelname gratis, graag wel reserveren via de Bibliotheek Eindhoven.

Babyclub Waalre

Elke zaterdagochtend verzorgt sportleraar Geraldo Noronha de Babyclub in het gemeentehuis in Waalre. Deze samenwerking tussen Bioritme Kids en Gezond Waalre is een activiteit voor baby’s en hun ouders, volledig gericht op de motorische ontwikkeling van baby’s. Onderdelen van het programma zijn o.a.: massage, rek- en strekoefeningen, ruimtelijke ervaring door de baby in verschillende posities te zetten, sensomotorische oefeningen en zintuigstelsel voorzien van input vangeluid (muziek/zingen) en sociaal contact.

Op deze dag is er een les van 10.00-11.00 uur, waar je welkom bent om te komen kijken. Van 11.30-12.00 uur zal de docent een korte presentatie geven.

Blotevoetenpad

Ontdek ons speciale blotevoetenpad in de bieb! Loop op verschillende (schone) ondergronden en prikkel je zintuigen en je voeten.

Voorlezen en knutselen

Kinderen tot en met 7 jaar kunnen luisteren naar een mooi voorleesverhaal, verteld door onze geweldige voorlezers! Daarna gaan de kinderen tekenen, plakken, knippen en kleuren. Er is ruimte voor maximaal 15 kinderen.

Baby & Peuter MakersClu

Hier kan je kind zijn/haar creativiteit kwijt aan de krastafel of ga je aan de slag met het maken van een gaaf masker. Voor oudere broertjes en zusjes is er een silhouetten quiz.